Planavimas ir sąrašai: Prieš išvykstant apsipirkti, skirti laiko planavimui. Sukurkite sąrašą maisto produktų, kurių jums reikia, ir stenkitės jo laikytis. Apsipirkimo planavimas padės išvengti perteklinio pirkimo ir sumažins maisto atliekų kiekį.
Vietinių ir sezoninių produktų palaikymas: Perkant maisto produktus iš vietinių ūkių ir turgelių, kur tai įmanoma. Vietiniai produktai turi mažesnį ekologinį pėdsaką, nes jiems nereikia ilgų pervežimo kelių. Pirmenybę teikite sezoniniams produktams, kurie paprastai yra šviežesni ir remia vietinius ūkininkus.
Plastikinių pakuotės ribojimas: Plastikinės pakuotės yra vienas iš pagrindinių mūsų planetos teršėjų. Stenkitės pirkti maisto produktus su kuo mažiau plastiko, tokiose pakuotėse kaip perdirbamo plastiko arba savo namų pakuotėse. Taip pat galite apsvarstyti apsipirkimą parduotuvėse, kur galite patys pakuoti maisto produktus savo pakuotėmis ir maišeliais.
Maisto atliekų mažinimas: Stenkitės sumažinti maisto atliekų kiekį pirkdami tik tai, ką iš tikrųjų suvartosite. Jei turite perteklių maisto, išnaudokite juos gaminant arba įšaldykite vėlesniam naudojimui. Daug maisto atliekų taip pat galima kompostuoti, tai puikus būdas mažinti atliekų kiekį, kuris patekėja į sąvartynus.
Biolabai ir sąžiningo prekybos produktų pirmenybė: Biolabai yra produktai, kurie buvo auginami arba pagaminti be sintetinių chemikalų ir pesticidų, kas yra draugiška aplinkai ir jūsų sveikatai. Taip pat remkite sąžiningo prekybos produktus, kurie užtikrina sąžiningas sąlygas ūkininkams ir darbuotojams besivystančiose šalyse.