Aukštesnis skaidulų suvartojimas: Veiksmai sveikesnei mitybai

MrOferto
Sveika mityba yra svarbi mūsų bendros gerovės dalis, ir vienas iš svarbiausių elementų sveiko maitinimosi planuose yra pakankamas skaidulų suvartojimas. Skaidulos yra augalinės kilmės maistinės medžiagos, kurios yra nepanardinamos organizme, tačiau turi daug privalumų, įskaitant gerą virškinimą, normalų cholesterolio kiekį ir ilgalaikį sotumo jausmą. Jei norite sužinoti, kaip valgyti daugiau skaidulų, šis straipsnis suteiks jums naudingų patarimų.
Aukštesnis skaidulų suvartojimas: Veiksmai sveikesnei mitybai

Pasirinkite pilno grūdo produktus

Pilno grūdo produktai yra puikus šaltinis skaiduloms. Vietoje rafinuotų grūdų, tokiose kaip baltas ryžius ar miltai, rinkitės pilno grūdo variantus, tokius kaip rudieji ryžiai, kviečių gemalai arba pilno grūdo duona. Pilno grūdo produktuose yra daugiau skaidulų ir kitų svarbių maistinių medžiagų, kurios prisideda prie jūsų sveikatos gerinimo.

Valgykite daugiau šviežių vaisių ir daržovių

Vaisiai ir daržovės yra natūralūs skaidulų šaltiniai. Jie turėtų būti jūsų mitybos dalis kiekvieną dieną. Bandykite į savo valgiaraštį įtraukti įvairių spalvų vaisių ir daržovių, kad gautumėte įvairių maistinių medžiagų ir skaidulų kiekių. Pvz., salotų, žalių lapinių daržovių, obuolių, morkų ar avokadų.

Suvartokite grūdines kruopas ir pupas

Grūdines kruopas ir pupas galima įtraukti į savo mitybą norint padidinti skaidulų suvartojimą. Bulvių, ryžių ar makaronų vietą galite pakeisti perlovos kruopomis, avižinėmis, šiek tiek arba kitomis grūdais. Pupos taip pat yra puikus šaltinis skaiduloms. Pavyzdžiui, žirniai, lęšiai ir pupelės gali būti naudingi ir maistingi patiekalai.

Pridėkite linų sėmenis arba kitas sėklas

Linų sėmenys yra vienas iš geriausių skaidulų šaltinių. Jie taip pat yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis. Pridėkite šiuos sėmenis į košes, jogurtą, salotas arba bet kurį kitą patiekalą, kad padidintumėte skaidulų suvartojimą. Be linų sėmenų, galite naudoti ir kitas sėklas, tokias kaip sezamo, moliūgų ar saulėgrąžų sėklas.

Išbandykite skaidulomis praturtintus priedus

Jei jums sunku gauti pakankamai skaidulų iš maisto produktų, galite išbandyti skaidulomis praturtintus priedus. Šie priedai gali būti miltelių, kapsulių ar sirupų pavidalu. Tačiau prieš naudojimą pasikonsultuokite su gydytoju ar dietologu, kad būtų pasirinkti tinkami priedai, atitinkantys jūsų individualias sveikatos ir mitybos poreikius.

Išvada:

Daugiau skaidulų valgyti galima su paprastais mitybos pasirinkimais. Pasirinkite pilno grūdo produktus, įtraukite daugiau vaisių, daržovių, grūdinių kruopų, pupų ir sėklų į savo valgiaraštį. Taip pat galite apsvarstyti skaidulomis praturtintų priedų naudojimą. Valgydami daugiau skaidulų, skatinsite sveiką virškinimą ir prisidėsite prie gerovės ir sveikatos stiprinimo

« Galingi Supermaistiniai: Svarbiausi Produktai Jūsų Sveikatai Atostogų paradizas Lietuvoje: Campingas su gamtos žavesiu »